header image
Neoficiální informační stránky

Historie TJ Sokol Brno I

article header První tělocvičný spolek vznikl v Brně již v lednu roku 1862. O šest let později dostal název „Tělocvičná jednota brněnská Sokol“, který si podržel až do roku 1912. Se stavbou tělocvičen dnešního TJ Sokol Brno I se začalo v roce 1927 a v dalších letech následovalo otevření atletického hřiště.


V průběhu svého působení odchoval TJ Sokol Brno I světově úspěšné sportovce a na dřívější sportovní tradice navazují dnešní oddíly sportovní gymnastiky, stolního tenisu, volejbalu a šermu. Do dalších oddílů zaměřených na horolezectví, vodáctví a florbal se může zapojit i širší veřejnost.


K obnovení TJ Sokol Brno I došlo v roce 1990 a v současné době slouží všem lidem s aktivním duchem dvě velké tělocvičny, sportovní hala, několik malých tělocvičen, hřiště, beach-volejbalový areál a vodácká loděnice.

Sportovní oddíly

Florbal

Florbalový oddíl TJS Gullivers Komín vznikl ve druhé polovině 90. let minulého století se základnou v malé komínské Sokolovně. Oddíl se zaregistroval v České florbalové unii a ruku v ruce s rostoucím zájmem o tento sport založil mládežnická družstva a tým mužů B. Na jaře roku 2006 se sloučil s dalším brněnským florbalovým klubem SPA Sokol Brno I, čímž vznikl jeden z největších klubů v Jihomoravském kraji, známý pod názvem Gullivers Sokol Brno I.


Horolezectví

Horolezecký oddíl Sokol Brno I nabízí členství všem zájemcům starším 18ti let nebo mladším s písemným souhlasem rodičů. O přijetí nového člena rozhoduje výkonný výbor po zaplacení členského příspěvku. Nový člen získává zároveň členství v Českém horolezeckém svazu, které mu přináší přístup do většiny skalních oblastí v ČR a pojištění úrazů při horolezecké činnosti.


Sportovní gymnastika

Rodiče s dětmi mohou cvičit s těmi nejmenšími v tělocvičně „Beruška“. V této tělocvičně a v gymnastické tělocvičně zároveň probíhají přípravky dětí ve věku 4 – 8 let, kde se učí základům gymnastiky. Rodiče mohou dále přihlásit své děti do gymnastických výběrů, jejichž cílem je najít nové talenty.


Stolní tenis

Sokol Brno I – oddíl stolního tenisu má své stálé hráčské mužstvo a na konci roku 2015 pořádal již 10. ročník Memoriálu Lumíra Gáška s 22 hráči. V září probíhají zápisy do přípravek pro děti a mládež od 6 do 12 let, které se učí stolnímu tenisu pod vedením zkušených trenérů.


Šerm

Oddíl šermu Sokol Brno I zdokonaluje své členy ve sportovním šermu fleretem, šavlí a kordem. V současnosti má tento oddíl přes 80 stálých členů všech věkových kategorií a neustále se snaží hledat nové talenty v přípravkách šermu pro děti 1. a 2. ročníku ZŠ. Členové oddílu se účastní mistrovství České republiky a ti nejlepší dokonce Světového poháru a Mistrovství Evropy a světa. Komu by se tento sport líbil a chtěl by si ho zkusit, může se přihlásit do tříměsíčního kurzu šermu.


Vodáctví

Vodácký oddíl působí na Sokolském koupališti na Brněnské přehradě. Oddíl sdružuje vodáky všech věkových kategorií a organizuje víkendové vodácké zájezdy po řekách a potocích. O prázdninách si vybírá zahraniční cíle, jako je Norsko, Francie, Kanada nebo Rumunsko. Oddíl je otevřen novým členům všech věkových kategorií, a to i naprostým začátečníkům. Kromě vodáckých výletů pořádá táboráky, pěší nebo cyklistické výlety a v zimě výjezdy do hor.


Volejbal

Areál Sokolského koupaliště mohou využít všichni milovníci volejbalu nejen k beach volejbalu, ale i k ostatním plážovým sportům nebo cykloturistice po okolí. Každý rok připravuje oddíl volejbalistů beachvolejbalové kempy o různých věkových a výkonnostních kategoriích.


Spa

Od roku 1996 funguje na Sokolském stadionu všestranný program SPA pro podporu zdraví člověka. Cílem programu je pozitivně ovlivňovat životní styl členů a naučit je pravidelnému pohybu. Program se soustředí na děti předškolního věku, děti mladšího a staršího školního věku a dospělé. Děti si mohou vyzkoušet florbal nebo kondiční trénink, dospělí rekondiční cvičení, Zumbu nebo Capoeiru. SPA pořádá různé víkendové akce a příměstský tábor.


icon

kultura

icon

sport

i con

restaurace

icon

o stadecu

icon

další témata

Aktuality

Zajímá Vás, co nového pro vás připravili v BuranTeatru? Mrkněte tady.

Kulturní Centrum Babylon má pro aktuální sezonu zajímavé novinky - více zde.

Novinky a aktuality z TJ Sokol Brno najdete na této tránce.