header image
Neoficiální informační stránky

Kulturní centrum Babylon

article header Velkorysý prostor pro plesy a taneční večery, dokonalé zázemí pro živé koncerty či charitativní akce – to vše poskytuje Kulturní centrum Babylon.


A nejen to - Rekonstruované prostory KC Babylon mohou využít také pořadatelé módních přehlídek, tiskových konferencí, divadelních představení, soukromých akcí, ale také výstav, soutěží či firemních večírků.


Pracovníci Babylonu ochotně nabízí pomoc s přípravou a organizací naplánovaného programu.

Pravidelné akce v KC Babylon

Kdo má rád standardní a latinskoamerické tance, neměl by si nechat ujít pravidelné taneční večery v Babylonu. Účastníci se mohou těšit na Waltz, Tango, Quickstep, Valčík, Polku, Chachu, Jive, Rumbu, Blues, Salsu, Sambu a oblíbené moderní tance, jako je R&B, disco, pop nebo rock. Vstupné na taneční večery stojí 50 Kč a k tanci stačí běžný oděv.

Minulé akce v KC Babylon

V nedávné době mohli návštěvníci zhlédnout Vánoční koncert Kontrabasového orchestru spojený se křtem nového CD. V jejich podání zazněly skladby od předních světových skladatelů i novodobé písně od skupiny Metallica nebo zpěvačky Lary Fabian.

Prostory pro akce

V Kulturním centru Babylon se nachází kinosál, taneční sál s velkým pódiem, hlediště až pro 277 diváků a zázemí pro všechny hosty, účinkující a pořadatele. Svou domovskou scénu v Babylonu má známé brněnské divadlo BuranTeatr.


icon

kultura

icon

sport

i con

restaurace

icon

o stadecu

icon

další témata

historie

Historie Sokolského stadionu v Kounicově ulici začíná v roce 1922, kdy byl slavnostně otevřen letní stadion u příležitosti oslav 60. výročí založení tělocvičného spolku Sokol. V roce 1923 došlo v jeho blízkosti k výstavbě výstavního pavilonu a později ho město přenechalo Sokolu.

Vedení Sokolu rozhodlo o vybudování nové budovy s tělocvičnou a společenskými místnostmi. Na stavbě se podíleli dva významní architekti, a to Jindřich Kumpošt a Miloš Laml, který propojil tělocvičnu a společenské prostory jednopodlažní vstupní budovou.

více

Aktuality

Zajímá Vás, co nového pro vás připravili v BuranTeatru? Mrkněte tady.

Kulturní Centrum Babylon má pro aktuální sezonu zajímavé novinky - více zde.

Novinky a aktuality z TJ Sokol Brno najdete na této tránce.