header image
Neoficiální informační stránky

Hudební klub Melodka v Brně

Když se v Brně zeptáte na „Melodku“, nenajde se člověk, který by nevěděl, o čem je řeč. Takto zvučně se jmenuje hudební klub, jenž je nedílnou součástí novodobé historie Brna. V trochu jiné podobě jej znali už i prarodiče dnešní generace. Ti mohli od roku 1929 navštěvovat v areálu Stadionu na Kounicově ulici hudební vinárnu Melodie s vžitou přezdívkou „Melodka“.

Úspěšná desetiletá éra

Zatímco na přelomu tisíciletí prostory Melodky chátraly, od roku 2006 začala se změnou majitele nová historie klubu. Došlo k významné přestavbě interiérů na multižánrový klub, v němž se konají různé koncerty předních českých a světových hudebníků. Prostory mohou také využít začínající kapely a pořadatelé workshopů, přehlídek a soutěží.

Zajištění propagace

Hudební klub Melodka nezůstává pouze u pronájmu svých prostor, ale aktivně se zapojuje i do propagace. Všem účinkujícím v klubu zajistí prezentaci na Rádiu Beat, klubovém profilu, internetových stránkách a serveru metropolislive.cz. Organizátoři akce si sami obstarávají výlep propagačních materiálů, na nichž musí být uvedena webová adresa klubu.

Kvalitní zázemí

Melodka je vybavena moderní zvukovou a světelnou technikou a koncerty se mohou pořádat bez časového omezení v dokonale odhlučněném interiéru. Ve spolupráci se studiem Print-Video.cz pořídí klub na přání účinkujících záznamy živých vystoupení.

Novinky v roce 2016

V roce 2016 plánuje hudební klub Melodka další rekonstrukci, která by se měla uskutečnit během léta. I nadále bude návštěvníkům přinášet kvalitní hudbu různých žánrů a uvede brněnské hudební kapely i hudebníky z dalších koutů republiky a světa. Všichni zúčastnění si užijí neopakovatelnou atmosféru a odnesou si živý kulturní dojem.

Hudební program pro rok 2016

Pro letošní rok si hudební klub Melodka přichystal opravdové hudební lahůdky, jako je Blackwood, Decapitated (PL), Overhype, Plexis, Root, Eagleheart, Törr, Blaze Bayley (UK), Doga nebo Paulie Garand a ve zvaní dalších věhlasných kapel a zpěváků bude i nadále pokračovat.


icon

kultura

icon

sport

i con

restaurace

icon

o stadecu

icon

další témata

historie

Historie Sokolského stadionu v Kounicově ulici začíná v roce 1922, kdy byl slavnostně otevřen letní stadion u příležitosti oslav 60. výročí založení tělocvičného spolku Sokol. V roce 1923 došlo v jeho blízkosti k výstavbě výstavního pavilonu a později ho město přenechalo Sokolu.

Vedení Sokolu rozhodlo o vybudování nové budovy s tělocvičnou a společenskými místnostmi. Na stavbě se podíleli dva významní architekti, a to Jindřich Kumpošt a Miloš Laml, který propojil tělocvičnu a společenské prostory jednopodlažní vstupní budovou.

více