header image
Neoficiální informační stránky

HitHit – projekt „Buran bourá, buran staví“

Brněnský Stadion neboli Stadec na Kounicově ulici má multifunkční využití. Tato obrovská budova ale ještě donedávna disponovala mnohými prostory, které bylo nutno za nemalé finanční prostředky opravit. Kde se peníze podařilo sehnat?

BuranTeatr

V květnu 2016 ohlásilo nezávislé brněnské divadlo BuranTeatr, které v budově Stadecu také sídlí, že se chystá k velkým úpravám a opravám svých prostor. Tato velká akce si vyžádala celkem více než 300 000 korun a byla financovaná pomocí tzv. crowdfundingu. Tento způsob již není v ČR ničím novým a financuje se z něj velké množství projektů.


I tentokrát byl pomocí tzv. startovače (Start up) projektu HitHit vytvořen lidmi z BuranTeatr projekt, který byl po několik měsíců propagován nejen po internetu. Po velmi malých krůčcích neboli finančních částkách se jim nakonec úspěšně podařilo dosáhnout toho, že jejich podporovatelé přispěli částkou přesahující oněch 300 000 Kč. Projekt tak byl naplněn na 115 %.


Za tyto získané peníze byl zrekonstruován hlavní sál, zkušebna, foyer a bar, který se nakonec dokonce přeměnil na kavárnu s menším jevištěm, kde nyní probíhají četby scénářů, autorská čtení, apod. Projekt byl dokončen a naplněn v červnu 2016.

Patronace BuranTeatru

Měsíc červen roku 2016 byl pro BuranTeatr, a tedy i samotný Stadec, velmi úspěšný. Nejenže se mu podařilo získat peníze na rekonstrukce velké části prostor Stadecu, ale zároveň stál u toho, když byla založena Asociace nezávislých divadel ČR. Na počátku června 2016 spojilo své síly na čtyřicet nezávislých divadel v ČR, a to s cílem získat větší finanční pomoc na svůj provoz a na rozvoj této oblasti kulturního života u nás. Z dalších brněnských zakládajících divadel jmenujme Industra Stage nebo Preková, Jana.


Na oficiálních stránkách BuranTeatru se také každý z vás může stát patronem tohoto divadla. Bude tak mít ve vlastních rukou svým způsobem i Stadec. Princip fungování patronace z finančního hlediska je velmi prostý. Budoucí patron divadla si nastaví trvalý příkaz na částku 200-, a tu každý měsíc zasílá na transparentní bankovní účet. Za každou tuto měsíční částku má pak možnost si zakoupit jednu vstupenku zcela zdarma, a to na jakékoliv nové představení či reprízu. Je ale samozřejmě možné přispívat i větší finanční částkou. V takovém případě jsou pro každého takového štědrého patrona připraveny individuální výhody (pozvánka na premiéry, doplňkové akce, aj.).


icon

kultura

icon

sport

i con

restaurace

icon

o stadecu

icon

další témata