header image
Neoficiální informační stránky

Studio pohybových aktivit

Studio pohybových aktivit (SPA) vzniklo v roce 1996 a jeho cílem a posláním je zlepšit pohybovou aktivitu člověka a podpořit jeho zdraví. Cvičební program zvládnou i úplní začátečníci a je sestaven tak, aby rozvíjel aerobní a svalovou zdatnost a kloubní pohyblivost. Všichni účastníci se mohou těšit na přínosný cvičební program a na různé tematické přednášky.

Cvičební program pro děti a dospělé

SPA má cvičební program uzpůsoben tak, aby oslovil širokou veřejnost. Cílovou skupinou jeho působení jsou děti předškolního věku, děti základních škol a dospělí. Oddílové příspěvky se platí podle počtu návštěv za týden nebo počtu vstupů za určité období. Každý člen hradí členské příspěvky od 100 do 500 Kč.

Aktivity pro děti

SPA pořádá zajímavé pohybové aktivity pro děti, jako je sportovní abeceda. Rodiče s dětmi mohou využít 1. lekce zdarma, aby zjistili, zda to jejich dítka bude bavit. Náplní hodin je všestranná sportovní průprava a děti si během nich vyzkouší sportovní gymnastiku, lehkou atletiku, míčové a kolektivní sporty a opičí dráhy.


Další možností je zapojit děti do florbalu, který se koná dvakrát týdně. Nejprve projdou přípravkou, teprve poté začnou s tréninkem ve spolupráci s oddílem Gullivers. Nevšední sportovní aktivitou pro děti ve SPA je Capoeira, která kombinuje prvky tance a akrobacie.

Aktivity pro dospělé

Ochuzeni o pohyb nebudou ani dospělí. Kdo si chce zlepšit svalovou kondici, může se přihlásit do speciálního kondičního cvičení. Koho trápí svalová nerovnováha a bolesti zad, tomu pomůže rekondiční cvičení s prvky pilates, kalanetiky, jógy a posilovacích cvičení. Na závěr probíhá uvolňování, protahování a relaxační techniky.


Pro zlepšení síly, rychlosti, vytrvalosti a pevnosti svalového korzetu slouží intervalový kondiční trénink. Účastníky nabije energií bojové umění Capoiera nebo zábavná Zumba, která se podobá exotické taneční party a probíhá za doprovodu latinsko-americké hudby.

Doplňkové programy

Studio pohybových aktivit přichystalo pro své členy zajímavé doplňkové programy. V období jarních a letních prázdnin pořádá příměstské tábory v několika turnusech a o víkendu různé sportovní soutěže, výlety a soustředění. V minulosti se děti mohly přihlásit na celodenní výlet do Jihlavy se ZOO a aquaparkem, do Lamacentra Hády, Wikilandu Brno nebo brněnské hvězdárny.


icon

kultura

icon

sport

i con

restaurace

icon

o stadecu

icon

další témata