header image
Neoficiální informační stránky

O Stadecu

article header Sokolský stadion v Kounicově ulici v Brně, tzv. Stadec, byl založen v roce 1922 a na jeho dnešní podobě má zásluhu architekt Miloš Laml. Během 30. let došlo k výstavbě výstavního pavilonu a nové budovy s tělocvičnou a společenským centrem, jehož součástí byl velký sál, kino, restaurace a kavárna.

Kulturní centrum Babylon

Ve Stadecu sídlí KC Babylon, který organizuje zajímavé společenské akce, od tanečních večerů až po divadelní představení brněnského divadla BuranTeatr. Babylon je výborným místem pro pořádání soukromých a firemních večírků v prostoru kinosálu a tanečního sálu s velkým pódiem a hledištěm pro 277 diváků.

Hudební klub Melodka

Stadec je místem zábavy, čehož je důkazem úspěšný hudební klub Melodka, kde se konají koncerty hudebníků české a světové scény. Svou kariéru tu mohou rozjet začínající kapely, jimž klub zajistí propagaci, ozvučení a osvětlení. Kromě toho si prostory mohou pronajmout pořadatelé workshopů a další zájemci.

Restaurace Kometa Pub a bar Tembo

Brňané a návštěvníci města si mohou zajít do Stadecu na dobré jídlo do restaurace Kometa Pub s bohatou nabídkou poledních jídel a pokrmů ze stálého menu. Restaurace uspořádá po domluvě narozeninovou oslavu pro děti nebo oslavu pro dospělé. Sportovní fanoušci se mohou těšit na pravidelné sportovní přenosy a po zavírací době se mohou přesunout do nonstop baru Tembo, který se nachází přímo pod restaurací.

Sportovní oddíly a SPA

Stadec není jenom kulturním dějištěm, ale i sportovním centrem. TJ Sokol Brno I láká do svých oddílů lidi s láskou pro sport, kteří se chtějí zapojit do oddílu florbalistů, horolezců, šermířů, gymnastů, hráčů stolního tenisu, vodáků a volejbalistů. Svou pohybovou aktivitu mohou zlepšit všichni bez ohledu na věk ve studiu pohybových aktivit (SPA), ať už cvičením, tancem nebo intervalovým kondičním tréninkem.


icon

kultura

icon

sport

i con

restaurace

icon

o stadecu

icon

další témata

Aktuality

Zajímá Vás, co nového pro vás připravili v BuranTeatru? Mrkněte tady.

Kulturní Centrum Babylon má pro aktuální sezonu zajímavé novinky - více zde.

Novinky a aktuality z TJ Sokol Brno najdete na této tránce.